רטיבות בקיר – איך לאתר ולתקן נזילה סמויה?

איתור נזילות בבית

תוכן עניינים

אם יש לכם רטיבות בקיר, הגעתם למקום הנכון. רטיבות בקיר מעידה על כך שיש לכם נזילה סמויה. במדריך זה נסביר לכם מהי נזילה סמויה, כיצד ניתן לאתר אותה, מהן אפשרויות התיקון ומה חשוב לדעת על העבודה.

נזילה סמויה ניתן לאבחון במצבים הבאים – אם זיהיתם רטיבות בקיר, סימנים של עובש, פטריות או קילופים בקירות הבית.

מהי נזילה סמויה?

צנרת הבית שלנו נמצאת מאחורי הקירות ומתחת לריצוף הבית שלנו. תפקידה של צנרת האינסטלציה לספק מים לנקודות המים השונות בבית:

  • ברזים
  • מכונות כביסה
  • מדיח
  • חדרי רחצה
  • ועוד

לעיתים, בלאי טבעי או כשל בצנרת עלול להוביל לנזילה סמויה בתוך הקיר או מתחת לריצוף, כזה שיהיה מאוד קשה לזהות עד שלא רואים את הסימנים בעיניים.

מהם הסימנים שמעידים על נזילה סמויה?

חשבון מים מנופח

אחד הסימנים שעלולים להעיד על נזילה סמויה או חשבון מים מנופח, ללא כל הצדקה לכך. במידה ומדובר בנזילה מינורית, גם השינוי בחשבון המים יהיה מינורי ולעיתים לא נדע לשייך את זה למקרה הנזילה. אך במקרים בהם חשבון המים גדל בצורה משמעותית, חשבון המים שלנו יזנק בצורה משמעותית.

רטיבות בקיר

סימני רטיבות בקיר אשר הולכים ומתפשטים עלולים להעיד על כשל בצנרת האינסטלציה בבית.

סימני עובש ופטריות

לאורך הזמן, מים כלואים בתוך הקירות יגרמו להיווצרותם של סימני עובש ופרטיות, מה שהופך את הבעיה לסכנה בריאותית לכם ולבני המשפחה שלכם.

קילופים בקירות

במידה והצנרת נמצאת מתחת לריצוף, לאורך הזמן תחוו תופעה אשר נקראת רטיבות קפילארית. במצב זה, המים הכלואים ימצאו דרכי מילוט במעלה הפנלים שלכם בבית, דבר אשר יגרום לסימני קילוף באיזורים אלה.

כיצד ניתן לאתר נזילה סמויה?

בשביל למצוא את מוקד הנזילה, מומלץ להשתמש במצלמה תרמית לאיתור נזילה. מצלמה זו מזהה את הבדלי הטמפרטורה בקיר באמצעות גלי אינפרה אדום, וכך לזהות את תוואי הצנרת ובאיזה איזור בדיוק התרחשה הבעיה.

מאתר נזילות מקצועי ידע לקרוא את תוצאות הסריקה באמצעות המצלמה ולנתח את התמונה התרמוגרפית שמתקבלת, ועל ידי כך להצביע במדויק על מיקום הנזילה.

נכון, מדובר בעבודה לא זולה כלל, אך בהסתכלות לאורך זמן, פתרון זה יחסוך לכם המון בלאגן, כאבי ראש מיותרים וכסף על התיקונים שעלולים לבוא כתוצאה מנזילה שלא טופלה בזמן.

איך מתקנים את הנזילה הסמויה?

לאחר שהאינסטלטור מאתר את מוקד הנזילה הוא פותח את הקיר או שובר את הריצוף באופן נקודתי, מה שהופך את הבעיה הגדולה שלנו למינורית יותר כי הטיפול הוא ממוקד יותר. אופי התיקון משתנה בהתאם לסוג הצנרת שלכם – במידה ויש לכם צנרת מברזל, מה שנהוג היה יותר בעבר, הקושי יהיה גדול יותר וייתכן כי עדיף בשלב זה לבצע החלפה לצנרת בצנרת פלסטיק.

במצבים מסויימים יתכן והאינסטלטור יעדיף לוותר על החלפת המקטע הפגום על ידי איטום החור. במצבים קיצוניים יותר, יחתוך את האיזור הנגוע ויחליפו בצנרת פלסטיק.

במידה והצנרת שלכם כבר מפלסטיק התיקון יהיה פשוט יותר לאינסטלטור וכל שיצטרך הוא להחליף את המקטע בעל הכשל.

צרו קשר

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם